„Chceme se usadit a zrovna čekáme mimčo. Hypotéka je pro nás problém, protože s mateřskou i rodičovskou banky příliš nepočítají.“
Často se říká, že pro mladé lidi je společná hypotéka větším závazkem než svatba. Rodiny, ve kterých je jeden z partnerů na rodičovské dovolené, zase velmi obtížně dosahují na výši hypotéky dostatečnou pro požadované bydlení. Řeší to podnájmy a každý měsíc platí za byt, který nikdy nebude jejich.
1. Na začátku je potřeba zaplatit členský poplatek, který se většinou pohybuje ve výši jedné čtvrtiny z celkové ceny bytu.
2. Pro získání takové částky můžete využít řady dostupnějších finančních produktů, než je hypotéka.
3. Následně platíte v podstatě klasický nájem a za 25 let v jeho rámci splatíte celkovou cenu bytu, která bývá nižší i o stovky tisíc korun než u bytů jdoucích přímo do osobního vlastnictví.
4. Následně si byt snadno necháte převést do osobního vlastnictví.
5. Po celou dobu vás netíží ani dluhy, ani hypotéka.
Investujte do své budoucnosti a do budoucnosti svých blízkých. Družstevní bydlení je jednou z nejlepších a nejjistějších variant, při které prakticky nic neriskujete. I když se nakonec budete chtít bytu zbavit, získáte zpět svůj vklad - družstevní podíl. Je možné také svá práva a povinnosti člena družstva, tedy i družstevní podíl, převést za úplatu na kohokoliv, kdo o převod a tedy i družstevní byt bude mít zájem.